Michał Banasiak
Prezes i współzałożyciel Polskiego Instytutu Dyplomacji Sportowej.
Analityk relacji sportu i polityki. Autor analiz, komentarzy i wywiadów z zakresu dyplomacji sportowej i polityki międzynarodowej. Współpracownik Raportu o stanie świata, Tygodnika Wprost i TVN24.pl.
Pracował w Maltańskim Związku Piłki Nożnej oraz przy organizacji kilkunastu międzynarodowych imprez sportowych, w tym. mistrzostw świata w kolarstwie szosowym, mistrzostw Europy w piłce ręcznej, World Games i finału piłkarskiej Ligi Europy. Stały komentator w programie „Świat, sport, polityka” w Kanale Sportowym. W przeszłości dziennikarsko związany z Polsat News oraz redakcją zagraniczną Telewizji Polskiej.
Współautor publikacji „Katar, geopolityka i mistrzostwa świata”. Autor serii rozmów „Wizja Nowej Europy. Rozmowy o przyszłości Starego Kontynentu” oraz „Rok obaw i nadziei. Co czeka Europę w 2023”?
Mieszko Rajkiewicz
Wiceprezes i współzałożyciel Polskiego Instytutu Dyplomacji Sportowej.
Ukończył studia doktoranckie na Wydziale Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego. Autor rozprawy doktorskiej „Hardest soft power. Dyplomacja sportowa w XX i XXI wieku. Praktyka i perspektywy.”
Specjalista z zakresu upolitycznienia i globalizacji sportu. Analizuje sprawy dotyczące dyplomacji sportowej, „sportwashingu” oraz znaczenia sportowego „soft power” we współczesnych stosunkach międzynarodowych. Swoje badania prezentował na międzynarodowych konferencjach w Wielkiej Brytanii i w Polsce. Autor kilku artykułów naukowych, publikowany m. in. w prestiżowym czasopiśmie naukowym „Soccer & Society”, a także kilkudziesięciu analiz przedstawiających różne aspekty generalnego zjawiska połączenia sportu i polityki. Współautor raportów „Katar, geopolityka i mistrzostwa świata” oraz “Paryż 2024. Bezpieczeństwo, ekonomia i geopolityka igrzysk olimpijskich”. Praktyk na rynku marketingu oraz sponsoringu sportowego, który odpowiadał za ponad 100 różnych kampanii reklamowych przy okazji wydarzeń FIFA, UEFA czy igrzysk olimpijskich. Współpracuje z reklamodawcami, organizacjami sportowymi oraz sponsorami sportu.
Michał Kobierecki
Współzałożyciel Polskiego Instytutu Dyplomacji Sportowej.
Dr hab. Michał Kobierecki, profesor Uniwersytetu Łódzkiego. Pracuje w Katedrze Teorii Polityki i Myśli Politycznej na Wydziale Studiów Międzynarodowych i Politologicznych UŁ. Gościnnie wykładał w Szwajcarii, Niemczech, Słowenii, Francji, Portugalii, Hiszpanii, na Cyprze i na Węgrzech.
Jego zainteresowania naukowe dotyczą relacji sportu i polityki, dyplomacji sportowej, dyplomacji publicznej i szerzej międzynarodowych stosunków politycznych. Kierownik w projekcie naukowym finansowanym przez Narodowe Centrum Nauki pod tytułem Konsensualna i wizerunkowa rola sportu w działaniach dyplomatycznych państw i aktorów niepaństwowych.
Autor wielu publikacji naukowych, w tym książki Sports diplomacy: Sports in the Diplomatic Activities of States and Non-State Actors (Rowman & Littlefield, 2020). Członek Polskiej Akademii Olimpijskiej i Polskiego Towarzystwa Nauk Politycznych.
Piotr Iwańczyk
Współzałożyciel Polskiego Instytutu Dyplomacji Sportowej.
Dyrektor Komunikacji i Rzecznik Prasowy Projektu Warszawa. Współpracownik redakcji Polsat Sport. Prezes Stowarzyszenia Prawa Sportowego “Ius et Sport”. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.
Zawodowo zajmuje się sportem w takich dziedzinach jak marketing, PR, prawo sportowe, sponsoring oraz relacje prawne między wszelkimi interesariuszami i uczestnikami rynku sportowego.
Bartłomiej Banasiewicz
Współzałożyciel Polskiego Instytutu Dyplomacji Sportowej.
Politolog, analityk Instytutu Prawa Wschodniego im. Gabriela Szerszeniewicza, oraz Centrum Badań nad Państwowością Rosyjską.
Od lat zainteresowany relacjami między sportem a polityką, szczególnie na obszarze poradzieckim. O piłce nożnej pisze również na portalu Futbolowa Rebelia. Twórca kanału Wielka Szachownica.